KİTAPLAR

KİTAPLAR

Neden Bir Dijital Ajans İle Çalışmalısınız ?

Neden Bir Dijital Ajans İle Çalışmalısınız ?

Covid – 19 pandemisi bir çok firmanın dijital pazarlamadan hiç beklemedikleri verimi almalarını sağladı. Bununla birlikte daha önce dijital pazarlamayı kullanmayan işletmelerin de pazara girmesi yepyeni rakiplere yol açtı ve rekabet kızıştıkça harcanan bütçelerde arttı. Aslında dijital pazarlamabütçenizi idareli ve verimli kullanmanın birçok farklı yolu vardır:[expander_maker id=”2″ more=”Read more” less=”Read less”]Read more hidden text[/expander_maker]

 – hiç bir şey yapmamak ve buna rağmen en iyisini ummak,

– hesaplarınızı kendiniz yönetmek, arada sırada reklam vermek

– şirket içinde bir ekip oluşturmak..

 Bir dijital pazarlama ajansı olarak size,  bütçenizden maksimum verim almanızı sağlayacak yolun, bir dijital ajans ile çalışmak olduğunu söylersek,  bu sizin için şaşırtıcı ve aynı şekilde ikna edici olmayacaktır. Bu nedenle bu makalemizde bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmanın neden bütçenizi en doğru ve verimli kullanmanın  en iyi yolu olduğunu açıklayacağız.

Dijital Ajans ile Farklı Uzmanlıklara Kolayca Erişirsiniz.

Bir dijital ajans ile çalışmanın belki de en belirgin faydası,  sizin ya da ekibinizin hiçbir bilgisinin olmadığı alanlarda veya mevcut iç kaynaklara destek sağlaması gereken durumlarda, erişebileceğiniz farklı uzmanlıktır. Genelde şirket içi dijital pazarlama uzmanları sadece sosyal medya, reklam ya da görsel tasarım gibi tek bir alanda yetkinliğe sahiptir. Diğer konularda ise sadece biraz bilgi sahibidirler.  Ancak bir markanın dijital dünyadan tam verim alabilmesi için tüm dijital pazarlama enstrümanlarını en efektif şekilde kullanması gerekir.

Dijital ajanslar gerçek uzmanlara sahip olma, eğitme ve yetiştirme avantajına sahiptir – bu nedenle de gemiye bir ajans getirdiğinizde farklı alanlarda uzmanlara sahip olursunuz. Büyük bir şirket içi dijital pazarlama ekibiniz olmadığı sürece, dijital dünyanın her alanında var olmanız ve çıkan yeni pazarlama trendlerini takip etmeniz çok zordur

-personeliniz işleri belirli bir şekilde yaparlar fakat bu yapılanlar belki de artık trend değildir ve markanıza yeterince fayda sağlamazlar.

Bir ajans olarak oyunun başında kalmaya zorlanıyoruz – geride kalmayı göze alamayız ve bunun sonucu olarak bir ajans ile çalışmak en yeni trendlerin sizin için uygulanacağı, markanız için bütçenizin en doğru ve en verimli şekilde kullanılacağı anlamına gelir. Şirket içi dijital pazarlamacıların aksine, ajans uzmanları tek bir şirkete veya sektöre bağlı değildir. Bu, çeşitli sektör dikeylerinde çalışmış olan dijital pazarlamacılara da erişebileceğiniz anlamına gelir; bu, diğer sektörlerden bilgi ve uzmanlıkları sizin için  uygulayabilecekleri anlamına gelir.

Buradaki kilit nokta, ihtiyaç duyduğunuz yerde uzmanlık alabilmenizdir – ister sadece birkaç alanda isterse tüm dijital pazarlama karması içinde olsun.

Sorumluluğun gücü

Ajansınızla birlikte, gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler ve KPI’lar oluşturmak için kesinlikle birlikte çalışmanız gerekirken, bunları bir kez oluşturulduktan sonra, onların uygulanmasını/gerçekleşmesini beklemek sizin yasal hakkınızdır.

Daha önce de dediğimiz gibi, dijital ajansınız sizi dijital uzmanlardan oluşan bir ekiple donatıyor olmalıdır – bu nedenle, sonuçların hepsi beklediğiniz gibi değilse, bu uzmanların nedenini bulması ve size çözüm önermek için gereken bilgi ve yetkinliğe sahip olmaları gerekir.

Sonuçta, dijital pazarlama ajansınızın geliri, sizin için başarı sağlama (ve kanıtlama) yeteneklerine bağlıdır. Bu, şirket içi personele sunabileceğinizden çok ama çok daha güçlü bir teşviktir.

Teknolojik & Sektörel Yatırımlar

Dijital pazarlamada bir sektördür ve en iyi dijital ajanslar, sektörlerine yatırım yaparak, teknolojik gelişmeleri müşterileri için kullanırlar. Marka olarak sizin SEO, web, sosyal medya vb…analizleri,  için birden fazla araca yatırım yapmanız bütçesel anlamda sizleri zorlayacaktır. Ancak dijital ajanslar farklı sektörlerdeki farklı markalarına en iyi pazarlama sonuçlarını sunmak için kendi sektörlerindeki bu araçlara  yatırımları yaparlar.

Sonuç olarak, bu yatırımları yapan bir dijital pazarlama ajansı ile çalışarak, siz de dijital teknolojilerden yararlanmış olursunuz.

Dış olmanın avantajları vardır

Şirket içi personelin patronun marka hakkındaki fikirlerinden fazlası ile etkilenip, markanın ihtiyacı olandan farklı dijital pazarlama uygulamaları yapması en sık karşılaşılan sorunların başında gelir. Bunun nasıl bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz öyle değil mi ?

Harici bir ortak olarak dijital pazarlama ajansı bu zincirlerden arındırılmıştır. Müşterilerle çalışırken, her zaman kanıtlarla donatılırız. Tüm konuşmalarımızı dış bir ortak olarak kanıtlara dayalı olarak sizlere sunarız – sonuçta sonuçlardan sorumluyuz.

Dijital bütçenizden en iyi şekilde yararlanırsınız

Şu anda bir dijital ajans ile çalışmıyorsanız, pazarlama bütçeniz  dahilinde dijital pazarlamadan en iyi  nasıl yararlanabileceğiniz konusunda sizinle görüşebilmeyi çok isteriz. Bugün bizimle iletişime geçin ve sizin için en uygun hizmetlerin neler olduğu hakkında konuşalım. Alternatif olarak, bir dijital ajans ile çalışıyorsanız ve yukarıda ana hatlarıyla anlattığımız türden faydaları alamıyorsanız, belki de Dijital ajansınızı değiştirme konusunda da sizinle görüşebiliriz.